UROGYNE C500 ile tanışın…

UROGYNE  “Vajinal Gevşeme Sendromu” nu kapasitif-resistif elektrik transfer tekniğine dayanarak tedavi eden bir radyofrekans cihazıdır. Bu cihaz vajinanın optimal yapısal şeklinin kaybedilmesi ve buna bağlı kas gevşekliğinin oluşması ile açığa çıkan şikayetlere ameliyatsız olarak tedavi imkanı sunmaktadır.

​ Bu tip şikayetler, vajinal boşluğun doğum sırasında aşırı gerilmesi ile ilişkilidir ve aynı zamanda doğal yaşlanma sürecinin de bir parçasıdır ve bazen  genetik faktörlere bağlıdır. Kadın nüfusun büyük bir yüzdesi halen bu durumdan etkilenmektedir ve bu durum; cinsel ilişki esnasında tatminsizlik, idrar kaçırma ,vajinal görüntüden rahatsızlık duyma,vajinal kuruluk, kendine güven kaybı gibi ciddi sonuçlar doğurabilir.

 Vajinal bölge sorunlarını şimdiye kadar sadece ameliyat yoluyla tedavi etmek mümkün olmuştur ancak UROGYNE C500 ile, ameliyatsız, ağrısız ve iyileşme süresi olmaksızın tedavi imkanı sunmaktadır.

SADECE 20 Dakika !!!

UROGYNE C500 Radyofrekans uygulaması ısı kontrollü termal reaksiyon ve sıkılaşmayı yöneten endopelvik fasiyadaki kolajenin uyarılması sonucu vajinal kanalın sıkılaşmasını aynı zamanda dokularını ve kaslarını güçlendirmesini sağlar. C500 cihazı uygulanarak elde edilen vajinal gençleştirme ile daha fazla cinsel tatmin ve yaşam kalitesinde önemli bir iyileşme, inkontinansa bağlı idrar kaçırmada %99 a varan tedavi elde etmeyi mümkün kılar.

​ Vajinal kanal sıkılaşması , istemsiz idrar kaçırma tedavisi ve cinsel ilişkide önemli derecede iyileşme sağlayacak olan bu uygulama için önerilen seans sayısı 2 ila 4 seans (seans süresi 20) arasındadır. Uygulamadan hemen sonra sosyal hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz..

İntrakaviter başlık ile, tüm yüzey boyunca hem distal hemde yakın noktalara enerji yayar. Vagina içerisinde 360 derece uygulama yapılabilir. Ayrıca seansın termal durumunu anlık izlemeye olanak tanıyan bir termal sıcaklık sensörünü barındırır.

UROGYNE cihazının vajen bölgesine uyguladığı 41-43 derecelik ısı ve diğer aplikatörleri ile;

Vagina İçerisinde Sıkılaşma,

İdrar Kaçırma Tedavisi ( hapşurma, öksürme, anlık gevşeme)

Orgazm Bozukluğu,

Vajinal kuruluk,

Vagina dudaklarında toparlanma (Labium)

Vaginismus Tedavisi,

Kronik pelvik ağrıları,

Adet Dönemi Sancıları,

Diğer tedavi ve protokoller için bilgi alınız.

Gibi Birçok Protokol uygulanmaktadır.

Stres Üriner İnkontinans 

İSTEMSİZ KAÇIRMAYA SON !!!

Sadece 10 dakika ..

Stres Üriner İnkontinans tedavisinde bambaşka bir boyut açan UROGYNE C500 Ağrısız kesin çözüm imkanı sunuyor!!

  • Öksürünce,

  • Gülünce,

  • Hapşırınca  idrar kaçıyorsanız  “SUI” sorununuz olabilir.

Karın üzerinde basınç oluşturan hapşırma, öksürme,gülme gibi fiziksel etkileşimler esnasında birkaç damla yada daha fazla idrarınız istemsiz olarak dışarı çıkıyorsa endişelenmeyin! Artık Çözümü Var.

   Zorlu bir doğum süreci,doğal yaşlanma süreci,aşırı kilo,birkaç defa yapılmış normal doğum,büyük bebek doğurma gibi durumlarda üriner inkontinans durumu ortaya çıkabilir.Mesane kaslarının zayıflaması ile ortaya çıkan bu problem, kadınlarda menapoz ile birlikte,erkeklerde ise yaşlanmaya bağlı yada prostat ameliyatlarından sonra görülebilir.

UROGYNE C500 ile Üretra bölgesine yaklaşık 10 dakika boyunca uygulanacak olan ısı kontrollü radyofrekans enerjisi ile idrar kaçırma probleminizi ortadan kaldırabilirsiniz.. Uygulama esnasında herhangi bir anesteziye ihtiyaç duyulmaz. Uygulama sırasında hasta hiçbir ağrı sancı hissetmez ve uygulamadan sonra sosyal hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

VAJİNAL SIKILAŞMA

 

Kadınlarında yüz ve vücut estetiği dışında daha genç ve sağlıklı görünümde olmasını istedikleri vajinal bölgeleri için artık ameliyatsız çözümler mümkün !!!

 Belirli etkenlere bağlı olarak doğal bir relaksasyona uğrayan vajinal bölge kadınları olduğu kadar partnerlerinide yakından ilgilendiren bir sorun haline gelmektedir. Hamilelik, normal doğum, kilo alımı, yoğun seks hayatı,sigara, kronik öksürük, hormon bozuklukları, menopoz ve yaş gibi nedenler kadın cinsel organlarında oluşturduğu deformasyonlar ile ; vajinal kaslarda gevşeklik, vajina kanalında genişleme, şekil bozuklukları, idrar kaçırma gibi fonksiyonel kayıplara neden olmakta.

Özellikle yaşlanma ve doğum sonrası doğal süreciyle orantılı olarak ortaya çıkan vajinal gevşeme ve sarkmaların oluşturduğu fiziksel değişimler, sürtünme hissinin azalması neticesinde cinsel hazda azalma, eşler arasında soğukluk gibi  sorunlara da neden olabilmektedir.

UROGYNE C500 radyofrekans sistemi ; vajen içerisinde alt,üst,sağ ve sol duvarlara 5 er dakikalık 41-43 derecelik

kontrollü bir ısı uygulaması ile daha genç ve daha sıkı bir vajinaya sahip olma imkanı sunuyor. Uygulama esnasında herhangi bir ağrı hissi olmaksızın; yaş,elastikiyet durumu ve doğum süreçleri göz önünde bulundurularak 3-5 seans uygulanmaktadır.Uygulama sonrasında hastalar tüm sosyal aktivitelerine geri dönebilirler.Aynı zamanda Kapasitif Prob ile Labia (iç ve dış dudak) bölgesinde yapılacak uygulama ile Labiumlarda gözle görülür toparlanma ve sıkılaşma sağlanmaktadır.

*Yapılan klinik çalışmalarda 45-60 yaş grubu hastalarda 4 seans sonunda perinometre ile yapılan ölçümlerde vajen içinde yaklaşık %30 oranında sıkılaşma olduğu gözlemlenmiştir.

VAJİNAL KURULUK

Vagina girişinde (Bartholin ve Skene bezleri) ve rahim ağzındaki özel salgı bezleri sümüksü kıvamda,şeffaf ve kaygan bir sıvı salgılayarak vajinanın kayganlığını sağlamaktadırlar.Sağlıklı ve konforlu bir cinsel ilişki için vagina iyice kayganlaştırılmış (sulanmış) olmalıdır.Bazı durumlarda özellikle cinsel ilişki sırasında vagina kayganlığı yeterli olmaz, buna “vajinal kuruluk” denir.  Böyle bir durumda cinsel ilişki beklenen düzeyde değildir ve hatta kadın açısından ağrılı olabilir.Vajinal kuruluk yakınması genellikle menopoz sonrası yıllarda kadınlık hormonu (estrojen) eksikliğine bağlı olarak oluşur ve menopozda hormon tedavisi ile giderilir. Ancak normal erişkinlerde de vajinal kuruluk yakınması olabilir.

UROGYNE C500 Radyofrekans

Cihazı ile vajina içerisinde oluşturulan 41-43 derecelik ısı ile deformasyona uğramış kolajen yapısını düzelterek ve kılcal damarlarda vaskülerizasyon sağlayarak vajen içerisini daha dinamik hale getirmektedir. Böylelikle ilişki esnasında yaşanan yada POST MENEPOZ dönemindeki kadınların büyük çoğunluğunda oluşan kuruluk %35-40 oranında nemlenme sağlanarak giderilmiş olur. Seans sayısı yaş ve fiziksel duruma bağlı olarak 3-5 seans sürebilmektedir.seans süreleri yaklaşık 15 dk olup, hasta açısından son derece konforludur.